سئو چیست؟

خدمات طراحی سایت و برنامه نویسی انواع پلتفرم ، اپلیکیشن در شمال کشور با سابقه درخشان از سال 1385 بصورت حرفه ای

سئو (SEO)، به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. یعنی صفحات سایت شما در یک موتور جستجو مثل گوگل در رتبه بالاتر و بهتری نسبت به رقبا نمایش داده شوند. لازم به ذکر است سئو فقط مرتبط با گوگل نیست و موتورهای جستجوی دیگر هم وجود دارند ولی از آنجایی‌ که 90 درصد جستجوی افراد حداقل در ایران با موتور جستجوی گوگل صورت می‌پذیرد سئو را مساوی کسب رتبه بهتر در گوگل در نظر می‌گیرند.

 

سئو از آن جهت اهمیت دارد که بازدیدکنندگان جدیدی را به شکل رایگان و پایدار وارد سایت شما می‌کند. یعنی اگر صفحاتی از سایت شما در گوگل رتبه خوبی کسب کند می‌توانید امیدوار باشید که به شکل روزانه بازدیدکنندگان و مشتریان جدیدی وارد سایت شما شوند. این موضوع را با دنیای واقعی مقایسه کنید؟ چه مغازه‌داری بدش می‌آید که هر روز 100 یا 1000 فرد جدید وارد مغازه‌اش شوند؟

برای اینکه در هر موتور جستجو رتبه بهتری کسب کنید باید نسبت به الگوریتم‌های آن‌ها (معیارهایی که این موتورها سایت‌ها را به وسیله آن رتبه‌بندی می‌کنند) آشنایی داشته باشید و سایت خود را با توجه به آن معیارها بهینه کنید.

اگر گوگل سایت شمارا به رقبا ترجیح بدهد، افراد بیشتری به‌راحتی شمارا در فضای آنلاین پیدا کرده و وارد سایت شما می‌شوند. برای اینکه شروع به یادگیری آموزش سئو کنید در ابتدا لازم است با اهمیت سئو، طرز کار دقیق موتورهای جستجو، اصطلاحات و انواع تکنیک‌های سئو آشنا شوید که در ادامه این مطلب به آن‌ها پرداخته‌ام.